Mama ir kūdikis
Atsigavimas po gimdymo
Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:
Kada po gimdymo pasijusiu normaliai?
Kiek užtruks atsigauti po gimdymo?
Ką daryti, kad organizmas atsigautų po gimdymo?
Ar gimdymas bus natūralus, ar teks daryti cezario pjūvį – tai vis tiek sunkus darbas. Todėl labai svarbu pasirūpinti savo kūnu, nes jam reikia atsigauti po kūdikio gimimo.
Sužinokite daugiau:
Gimdos susitraukimas. Gimda buvo išsitempusi kaip balionas ir prireiks kelių savaičių, kol ji susitrauks iki įprasto dydžio. Kai gimda susitraukia (tai gali paskatinti žindymas), galite patirti mėšlungį, kuris šiek tiek primena lengvus spazmus ar menstruacijų skausmą.
Kraujavimas. Pirmąsias keturias šešias savaites po gimdymo gali kraujuoti iš makšties. Šios išskyros vadinamos lochijomis. Taip gali nutikti nepriklausomai nuo to, ar gimdėte natūraliais takais, ar buvo atliktas cezario pjūvis. Pirmąsias kelias dienas po gimdymo kraujavimas gali būti gana didelis – kaip per gausias menstruacijas, tačiau vėliau kraujas turėtų tapti rausvai rudas ir galiausiai išnykti. Jei maitinate krūtimi, tikriausiai nesulauksite menstruacijų, kol nustosite žindyti. Jei nemaitinate krūtimi, tikriausiai menstruacijos atsiras praėjus penkioms ar šešioms savaitėms po gimdymo.
Hemorojus. Po gimdymo gana dažnai pasireiškia hemorojus, tačiau paprastai jis per kelias dienas išnyksta. Venkite vidurių užkietėjimo: valgykite skaidulingų maisto produktų – vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų, gerkite daug vandens. Jei reikia pagalbos, gydytojas arba vaistininkas duos vaistų nuo hemorojaus.
Skausmas. Jei gimdėte natūraliais takais, jums skaudės. Ledo pakuotės gali padėti sumažinti patinimą. Jei jums atliktas cezario pjūvis, pjūvio vieta gali būti jautri. Stokitės lėtai ir lenkitės per kelius, jei reikia ką nors paimti nuo žemės. Jei ketinate nusičiaudėti ar nusikosėti, uždėkite ant pjūvio vietos ranką.
Emocijos. Gana dažnai praėjus trims keturioms dienoms po gimdymo moterys jaučiasi liūdnos ir verksmingos. Tai hormonų ir nuovargio poveikis. Jei jausmai sunkėja ir sunku susivaldyti, pasikalbėkite su gydytoju ar akušeriu.
Šlapimo nelaikymas. Kai kurioms moterims po gimdymo gali pasireikšti šlapimo nelaikymas. Pasitarkite su gydytoju ar akušeriu. Vėl pradėkite daryti dubens dugno pratimus – jie padės sustiprinti šiuos raumenis ir sumažinti problemą.
Paskatinkite savo atsigavimą
Laktacijos laikotarpiu moters mitybos poreikiai padidėja iki 88 proc., todėl svarbu sveika, gerai subalansuota mityba.
Laikykitės žindyvių mitybos patarimų, valgykite daugiau vaisių ir daržovių, liesų baltymų ir neriebių pieno produktų. Gerkite daug vandens ir venkite alkoholio, ypač jei maitinate krūtimi, nes nedideli jo kiekiai gali patekti į pieną.
Rekomeduojama vartoti elevit® Breastfeeding, kad kasdien gautumėte pagrindinių vitaminų ir mikroelementų, kurie palaiko jūsų sveikatą ir sveiką kūdikio vystymąsi (jei maitinate krūtimi).
Nors kiekviena moteris skirtinga, yra keli paprasti visoms tinkami būdai, kaip padėti organizmui atsigauti po gimdymo.
Pailsėkite ir kuo dažniau atsipalaiduokite; jei reikia, paprašykite šeimos narių ir draugų pagalbos
Būkite kantri. Roma neatsirado per dieną – jūsų kūdikis irgi. Atminkite, kad buvote nėščia devynis mėnesius, todėl per naktį nepradėsite atrodyti ir jaustis taip, kaip prieš nėštumą.
Būkite maloni. Nesvarbu, ar gimdėte natūraliai, ar buvo atliktas cezario pjūvis – jūsų organizmas išgyveno daug. Tad su juo elkitės gerai. Pailsėkite ir kuo dažniau atsipalaiduokite; jei reikia, paprašykite šeimos narių ir draugų pagalbos.
Išlikite pozityvi. Praėjus kelioms dienoms ir savaitėms po gimdymo jūsų kūnas gali atrodyti visai kitaip nei prieš nėštumą. Duokite kūnui laiko susitvarkyti. Pasitikėkite savimi ir išlaikykite optimizmą. Permainos užtrunka, bet jos įvyks.