Planavimas
Mityba ir pastojimas
Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:
Kokius maisto produktus geriausia valgyti bandant pastoti?
Kokių maisto produktų vengti bandant pastoti?
Kaip gauti pakankamai folio rūgšties ir geležies?
Sužinokite daugiau:
Ar žinote, kad abiems būsimiems tėvams svarbu valgyti subalansuotą ir sveiką maistą norint padidinti tikimybę pastoti? Tinkamuose maisto produktuose yra maistinių medžiagų, suteikiančių moterims energijos ir palaikančių optimalią jų sveikatos būklę, tačiau jos gali sustiprinti ir vyrų sveikatą, kalbant apie jų vaisingumą ir spermos kokybę.
Kasdieniniame maiste turi būti šių maistinių medžiagų, kurios yra svarbios vaisiaus vystymuisi:
- Folio rūgštis
- Geležis
Nors gauti reikiamą maistinių medžiagų kiekį vien su maistu gali būti sudėtinga, tačiau nesijaudinkite. Šiuo atveju gali padėti elevit® Pronatal vitaminų, mineralų ir mikroelementų preparatas, kurio sudėtyje yra įvairių nėštumo metu reikalingų maistinių medžiagų.
Laikas dengti stalą! Pripildykite lėkštę tinkamų maisto produktų – dėl to ne tik suteiksite sau geriausias galimybes sveikai pastoti, bet ir pasijusite puikiai. Kokį maistą valgyti:
Skaidulingi angliavandeniai – daržovės, švieži vaisiai ir grūdai. Atminkite, kad kuo spalvingesnė lėkštė (raudonos paprikos, oranžinės morkos, žali špinatai) – tuo daugiau vitaminų ir mineralų gaunate.
Pieno produktai – kontroliuokite cukraus kiekį ir rinkitės natūralaus skonio graikišką jogurtą, o ne ledus ar aromatizuotus jogurtus, kurių sudėtyje yra daug cukraus.
Rinkitės ekologiškus produktus – valgykite neapdorotus (arba minimaliai apdorotus) maisto produktus, tokius kaip vaisiai ir daržovės, mėsa, kiaušiniai ir ankštiniai augalai bei pieno produktai.
Alkoholis ir kofeinas. Kai įmanoma, rinkitės vandenį ar kavą be kofeino. Jei negalite gyventi be kavos, apribokite suvartojimą iki 200 mg per dieną, tai yra maždaug dviejų espreso puodelių arba 3–5 puodelių arbatos. Taip pat turėtumėte vengti energinių gėrimų.
Maisto produktai, kuriuose gali būti listerijų. Kulinarijos parduotuvių skanėstuose, pavyzdžiui, minkštame sūryje, paštete, šaltoje mėsoje, gatavose salotose, žalioje ar rūkytoje žuvyje ir žaliuose kiaušiniuose gali būti listerijų, tad tokio maisto reikėtų vengti.
Vidutiniškai iškepta mėsa. Paprašykite, kad mėsa būtų gerai iškepta, kad sumažėtų bakterijų sukeliamos infekcijos rizika.
Žuvis. Valgykite 2–3 porcijas žuvies per savaitę, tačiau venkite rūšių, kuriose yra daug gyvsidabrio.