Nėštumas
Mylėjimasis nėštumo metu
Straipsnis padės atsakyti į šiuos klausimus:
Ar galiu mylėtis būdama nėščia?
Ar mylėjimasis nėštumo metu nekenkia kūdikiui?
Ar nėštumo metu turėčiau naudoti kontraceptines priemones?
Sužinokite daugiau:
Dėl hormonų – taip, ir vėl jie! – kai kurios moterys nėštumo metu visai nenori mylėtis. Rytinis pykinimas, nuovargio ir bendro diskomforto derinys augant pilvukui gali kelti jausmą, kad seksas nėra gera mintis.
Pasikalbėkite su partneriu apie tai, kaip jaučiatės, ir, jei tikrai nenorite mylėtis, išbandykite kitus artumo būdus. Intymumą gali padėti išlaikyti apsikabinimas, laikymasis už rankų vaikštant ar tiesiog kalbėjimas apie tai, kaip jaučiatės.
Kita vertus, kai kurioms moterims nėštumas atrodo seksualiausias laikotarpis, jų lytinis potraukis gali gerokai padidėti. Vėlgi tai lemia hormonai ir nieko blogo čia nėra. Tiesiog darykite tai saugioje ir patogioje padėtyje.
Galima pasakyti vienu žodžiu – ne. Jūsų kūdikį apsaugo vandenmaišis. Vis dėlto būkite protinga. Keičiasi jūsų kūno forma, dydis ir svoris. Taigi akrobatinius judesius geriausia atidėti ateičiai.
Gera taisyklė – jei skauda, nedaryk. O jei turite kokių nors realių rūpesčių, pasitarkite su gydytoju.
Pirmojo trimestro metu saugu švelniai mylėtis bet kurioje pozicijoje. Tačiau nuo 20 savaitės nėščios moteris turėtų vengti ilgai gulėti ant nugaros, nes tai gali sutrikdyti jos ir kūdikio kraujotaką.
Geriausia kreiptis į gydytoją, jei ankstesnio nėštumo metu įvyko priešlaikinis gimdymas, buvo kraujo išskyrų ar didesnis kraujavimas, laukiatės dvynių, jums nustatyta placentos pirmeiga ar yra kokių nors gimdos kaklelio problemų.
Tai nėra mediciniškai neįmanoma – kai kuriems žinduoliams netrukus po pirmojo gemalo užsimezgimo gali užsimegzti antras. Tai vadinama superfetacija. Tačiau ši tikimybė LABAI MAŽA žmonėms. Taigi, nėštumo metu nereikia naudoti kontraceptinių priemonių.